En İyi Huion Grafik Çizim Tableti Modelleri 2020

En İyi Huion grafik çizim tabletini araştırıyorsanız bu yazımızın işinize yarayacağını düşünüyoruz.

Bir grafik tasarımcı ya da sanatçı için kaliteli eserler çıkartmak kullandığı ekipmanlarla paralellik gösterebilmektedir. Yanlış tablet seçimi istediklerinizi gerçekleştirmenize engel olabilir.

İhtiyaçlarınız doğrultusunda seçebileceğiniz birçok Huion Grafik Çizim Tableti modeli var ve çoğu parasının karşılığını fazlasıyla veriyor.

Huion tabletler incelememizi artıları ve eksileri şeklinde sıralayalım.

Huion Grafik Çizim Tableti Özellikleri 

Huion Tabletlerinin Artıları

 • Fiyat 

Huion çizim tableti fiyatları hemen hemen aynı özellikleri sağlayan birçok tablet modeline göre fazlasıyla uygun. Çizim kariyerinize yeni başlıyorsanız ya da sürekli yanınızda taşımak istediğiniz uygun bir tablet arıyorsanız Huion tabletinin fiyat/performansı yeterli gelecektir.

 • Hassasiyet

Huion tablet modellerinin çoğu 8192 seviyelerine kadar basınç hassasiyeti gösterebilmektedir. Böylelikle en ufak dokunuşlar, çizgiler ile daha etkileyici bir çizim yapabilmiş olacaksınız.

 • Klavye Kısayolları

Huion çizim tabletlerinde önceden programlanmış birkaç kısayol düğmesi ile birlikte gelir. Böylelikle çizim akışınızı bozmadan pratik bir şekilde birçok işlemi yapabilirsiniz. Bu kısayollar; silgi, geri alma, yakınlaştırma/uzaklaştırma vs. gibi birçok özellikte olabilir. Ayrıca bazı modellerinde işlerinizi kolaylaştırabilmek için sizin özellik atayabileceğiniz tuşları da bulunmaktadır.

 • Ayar Esnekliği

Huion tabletleri ön plana çıkartan bir diğer özellikte; basınç hassasiyeti, kalem ayarı ve tablet ekranı gibi belirli alanlarda ayarlamalar yapabilmenize imkan tanımasıdır. Örneğin insanların çoğu sağ elini kullanıyor olsa da Huion basit bir işaretleme ile tabletinizi solaklar için de kullanıcı dostu hale getirebiliyor.

 • Genel Tasarım

İnce ve taşınabilir olarak tasarlanan Huion Tabletler ayrıca mat bir renge sahip. Ayrıca dayanaklılığı da iyi olan bu tabletlerin sıkıca tutsanız dahi kırılmasından endişe etmenize gerek yok.

 • Hafif Kalem

Ağır bir kalem ile çizim yapmak hem işin kalitesini hem de performansınızı etkileyebilir. Huion ile gelen çizim kalemi gayet hafif ve sağlam bir tutuş sağlıyor. Uçları değiştirilebilir, kullanımı çok pürüzsüz ve tablet ile aynı mat renge sahiptir.

 • Şarj Edilebilir Kalem

Bir çok çizim kaleminde şarj edilebilir kalem standart hale gelmeye başladı. Bazı Huion tabletler ile kaleminizin şarjı birkaç haftaya kadar sürebilir.  USB girişler ile kaleminizi şarj edebilirsiniz.

Huion Tabletlerinin Eksileri

Birçok kişi için çok önemli olmasa da Huion tabletlerin özelliklerini incelerken eksilerine de bakmak gerekir. En azından satın almadan önce bilinçli karar vermenize katkı sağlayacaktır.

 • Uyumluluk

Birçok program ile uyumlu olsa dahi uyumlu olduğu programların sayısı sınırlı. Bu yüzden satın almadan önce hangi programı kullandığınızı ve satın alacağınız modelin hangi programları desteklediğini incelemenizi öneririz.

 • Zayıf USB Girişi

Bazı Huion tablet modellerinin USB girişlerinin hassas olduğu ve titreşimli bir yerde doğru şekilde şarj edilemediği ile ilgili şikayetler bulunuyor.

 • Sürücü Problemi

Huion tabletlerinin sürücülerinde sıkıntı çıktığı da karşılaştığımız şikayetlerden biri. Her ne kadar çözümü kolay olsa da – Huion web sitesinden sürücüleri tekrar indirebilirsiniz – bu durum bazılarımızı rahatsız edebilir.

Huion Grafik Çizim Tableti Modelleri

Fikirlerin bizim için çok önemli...

Cevapla

En Uygun Yurtdışı Fiyatları
Logo
Karşılaştırılan ürünler
 • Total (0)
Karşılaştır
0